Kuperóza podle Wikipedie
Wikipedia se o nemoci kuperóza jako takové nezmiňuje.
Krém proti kuperóze
Hydratační sérum na kuperózu od značky Logona je určeno pro pleť náchylnou na tento kožní problém, dodává pokožce extra dávku potřebné hydratace. Toto lehké sérum je účinné díky exkluzivní složce SILIDINE®, která se získává z červených řas. Působením uvedené aktivní látky jsou minimalizovány projevy kuperózy, jakým je zejména viditelné začervenání pleti v oblasti nosu, čela a tváří. Sérum výrazně posiluje cévní stěny a zvyšuje jejich elasticitu, čímž nejen výrazně redukuje začervenání pleti, ale má i dlouhotrvající upokojující efekt.
Pleť s kuperózou je citlivá, reaktivní a často suchá. Toto hydratační sérum splňuje zvýšené nároky kuperózní pleti a dává jí potřebnou péči. Sérum má lehkou konzistenci, je jemné a bez obsahu alkoholu či minerálních a silikonových olejů. Pleti poskytuje vysokou míru hydratace a požadovanou úlevu.
Použití: Aplikujte ráno a večer na čistý obličej, jemně vmasírujte a následně použijte denní nebo noční krém či mast.
Jak se léčí kuperóza u dětí
Pokud máte odmala velice citlivou pokožku v obličeji, tváře vám často reagují zarudnutím třeba po koupeli, po sportu, cvičení, jízdě na kole, tanci, ale někdy i po jídle, případně kvůli chladu, a trvá dlouho, než zarudnutí vybledne, tak v dospělosti můžete trpět kuperózou.
Kuperóza je postižení kapilár v kůži, které ztrácejí schopnost rozšiřovat se a smršťovat. Výsledkem jsou nevzhledné prosvítající žilky v oblasti tváře a dekoltu. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u žen se suchou nebo velmi tenkou pokožkou a jistou úlohu v něm hraje i dědičnost.
Kuperóza se častěji vyskytuje u lidí se světlou pokožkou fototypu I a II a více u žen než u mužů. V podstatě se jedná o trvale rozšířené drobné kožní cévky – kapiláry. Nejčastější výskyt takovýchto cévek je v obličeji, dále pak na krku a v dekoltu. Mohou se ale objevit kdekoliv na těle. Červenání pokožky je stále častější a začíná se objevovat již ve věku kolem 20 let. Pokud není červenající kůže vhodně ošetřována a léčena, stav se dále zhoršuje a stává se závažným.
Proti začervenalým žilkám se lze efektivně bránit volbou vhodných kosmetických přípravků. Lékaři však bohužel dosud nezjistili, co vlastně samotnou poruchu pružnosti kapilár způsobuje. Je ale prokázáno, že zhoršení příznaků předejdete, pokud se budete vyhýbat stresu, prudkým změnám teploty, slunečnímu záření, sauně a odpustíte si horké nápoje, alkohol či kořeněná jídla.
V opravdu zásadních případech je nutné navštívit dermatologa. Ale pokud jde jen o drobné žilky, můžete se pokusit kuperóze předejít. Jako podpůrná léčba pomáhá zvýšený příjem vitaminu C, dále existuje vynikající krém na kuperózu od Dr. Beltera, který podrážděnou pokožku uklidní, chrání proti UVA a UVB záření a navíc zakrývá nevzhledné flíčky. Malým zázrakem je také pohanka, ze které je navíc možné připravit chutné pokrmy.
Prevence:
- vitamin C
- pohanka
- kvalitní kosmetika
Do budoucna je rozhodně zapotřebí používat krémy s vyšším ochranným faktorem, a to zejména na postižené partie. Kromě kvalitní přírodní kosmetiky je důležitá i změna životosprávy. Je nutné se vyvarovat alkoholu, cigaret a kořeněných jídel. Nedoporučují se prudké změny teplot a nadbytečný stres. I zde platí zlaté pravidlo, že je snazší neduhu předcházet než se ho zbavit.
Video s kuperózou
Zde můžete vidět, jak vypadá kuperóza.
Diskusní fórum na téma kuperóza
Dle příspěvků respondentů se lze kuperózy zbavit pomocí laserového ošetření, které v současnosti poskytují někteří kožní lékaři.
Rovněž využití elektrické jehly je jednou z možností, které vám mohou pomoci od nepříjemných a nevzhledných žilek. Negativem elektrické jehly je však bolestivost a nutnost zákrok opakovat.
Také se objevují doporučení ohledně konzumace pestré a vyvážené stravy bohaté na prvky, které podporují obnovu žilních stěn. Stav následně můžete podpořit léky Aescin, Diosmin a Hesperidin (Detralox a Daflon). Z běžně dostupných zdrojů se doporučuje vyzkoušet borovici přímořskou, resveratrol, olej z hroznových jader, aloe vera a koenzym Q10.
Vyvarujte se pobytu na přímém sluníčku, solária, alkoholu, kouření, častých dotyků tváře a přehnaného čištění. Dále se vyhýbejte stresu, prudkým změnám teploty, sauně, popíjení horkých nápojů a konzumace kořeněných jídel.
Vhodné je dle některých respondentů CPL ošetření, po kterém se pleť hezky zahojí, k čemuž přispějí i přípravky předepsané lékařem na tento problém. Zde je odkaz na centrum, kde se přímo tomuto problému věnují.
A jaké zkušenosti máte s kuperózou vy? Podělte se o ně a pomozte svými příspěvky nám všem.
Autor: © Mgr. Světluše Vinšová
Foto: © Priod